בדיקות התאמה

בבדיקות התאמה בודקים את מבנה העיןהסרת משקפיים בלייזר היא ניתוח פשוט למדי ומהיר מאוד: תוך כחצי שעה מתוקנת הקרנית, הראייה משתפרת והמשקפיים הופכים לנחלת ההיסטוריה. אולם לא כל מי שרוצה לעבור ניתוח הסרת משקפיים בלייזר אכן יכול ליהנות ממנו – ישנם אנשים שמסיבות שונות הסרת משקפיים בלייזר אינה אפשרית עבורם, ועל מנת לדעת זאת מבעוד מועד ולמנוע מהם עוגמת נפש בדמות ניתוח הסרת משקפיים שלא מספק את הסחורה, יש לעבור קודם כל בדיקות התאמה מדוקדקות.

בדיקות ההתאמה, שמבוצעות על ידי צוות מיומן ומקצועי הנעזר במכשור מתקדם במיוחד, מאפשרות לרופא המנתח לדעת בוודאות האם הסרת משקפיים בלייזר אפשרית עבור האדם או לא. כשהתשובה שלילית, במקרים מסוימים, ניתן לייתר את המשקפיים באמצעות טיפולים אחרים שאינם כרוכים בשימוש בלייזר, ובמקרים אחרים יישאר האדם עם משקפיו.

מה כוללות הבדיקות לפני הסרת משקפיים בלייזר?

בדיקות ההתאמה הנערכות לפני הסרת משקפיים בלייזר כוללות בחינה יסודית ומעמיקה של מבנה העין והקרנית.

סריקת העיןבשלב ראשון סורקים משוכללים מצלמים את העין והקרנית ומספקים מיפוי חד ומדויק של מצבה של הקרנית. אופטומטריסט (מוסמך מטעם משרד הבריאות) מבצע בדיקה מקיפה משלו, כזו הבוחנת את חדות הראייה ואיכותה, ורופא עיניים מיומן מבצע בדיקות נוספות: הרחבת אישונים, בדיקת גלגל העין, בדיקת עובי הקרנית והמבנה שלה, בדיקת קרקעית העין, מדידת הלחץ בתוך העין, היקף האישון ועוד. כמו כן מתבקש המבקש לעבור הסרת משקפיים בלייזר למלא שאלון מפורט אודות בריאותו באופן כללי.

לאחר כל הבדיקות, מתקבלת תמונת מצב מלאה ומפורטת של העין, ובפרט של הקרנית, והרופא יכול לקבל את ההחלטה הכה חשובה – האם האדם יכול לעבור הסרת משקפיים בלייזר – בביטחון מלא שאכן היא תהיה נכונה.

בדיקות ההתאמה חשובות לא רק בשל הצורך להגן על מי שניתוח לייזר בעיניים עלול להיות מסוכן עבורו, אלא גם כדי לאפשר לרופא לדעת מהי שיטת הסרת המשקפיים בלייזר האופטימלית עבור המטופל, מתוך המגוון ההולך ומתרחב של שיטות להסרת משקפיים בלייזר.

בדיקה מדוקדקת = סיכון נמוך

הסרת משקפיים בלייזר נחשבת ניתוח בטוח ונטול סיבוכים ותופעות לוואי כמעט לחלוטין. הסיבה העיקרית לכך היא כאמור בדיקות ההתאמה המדוקדקות, שמונעות מלכתחילה מצב שבו אדם שעלול להיפגע מהניתוח להיכנס לחדר ניתוח שכזה, כשגם מכשירי הלייזר המשוכללים תורמים לרמת הבטיחות הגבוהה.

משקפייםמי שעבורם כרוכים סיכונים בהסרת משקפיים בלייזר  ועל כן הם מנועים מלעבור ניתוח שכזה הם בעיקר מי שהמספר שלו השתנה ב-12 החודשים שקדמו לבדיקה, מי שהקרנית שלו דקה מדי או מעוותת, צעירים מתחת לגיל 18 (שכן הקרנית שלהם טרם התפתחה סופית ועל כן הסרת משקפיים לילדים אינה מומלצת) וחולי סוכרת. בכל מקרה, אם ביצעתם בדיקת התאמה לפני הסרת משקפיים בלייזר ונמצאתם לא מתאימים, אל תנסו לחפש רופא שיסכים לנתח – גם אם תמצאו כזה, הסיכון לא שווה את התועלת, ומשקפיים אינם סוף העולם.

מידע חשוב נוסף לקראת הסרת משקפיים בלייזר

הסרת משקפיים בלייזר היא אמנם ניתוח פשוט וההתאוששות ממנו קצרה, אולם בכל זאת כדאי להיערך אליו ובמשך מספר ימים לאחריו להימנע מפעילות ספורטיבית, לוותר על איפור, לשמור היטב על ניקיון האזור וההיגיינה ובמידת האפשר גם להעניק לגוף ולעיניים חופשה קצרה מעבודה.

ולבסוף, הטיפ שאף רשימת טיפים להסרת משקפיים בלייזר אינה שלמה בלעדיו: בדקו בשבע עיניים את המרכז הרפואי שבידיו אתם מפקידים את העיניים שלכם. אל תהססו לשאול כל שאלה שעולה על דעתכם, לדרוש רשימת ממליצים ובאופן כללי לא לעבור הסרת משקפיים בלייזר במקום שאתם לא מרגישים שאפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *