ניתוח לייזר בעיניים

ניתוח לייזר בעיניים הפך בשנים האחרונות לדבר שבשגרה ורבים מהאנשים הסובלים מליקויי ראייה בוחרים לעבור אותו ולתהות איך לא עשו זאת קודם. כבר לא מדובר בטרנד חולף או בניתוח שרק מעטים זוכים לעבור. ניתוח לייזר בעיניים הוא תהליך פשוט ביותר במהלכו הרופא מלטש את קרנית העין באמצעות קרן לייזר על מנת לעצב אותה מחדש. עיצוב מחדש של הקרנית יסייע לשיפור הראייה וכך יהיה ניתן להיפטר מעדשות מגע או משקפיים לצמיתות. קרן הלייזר מחושבת באופן מדויק ומבוקרת בכל מהלך הניתוח ע"י טכנאי לייזר. למעשה, קרן הלייזר אינה נוגעת כלל בשכבות הפנימיות של הרשתית, אלא אך ורק בקרנית (שהיא השכבה החיצונית) וכך לא נשקפת סכנה לעדשת העין.

הכנה לניתוח לייזר בעיניים

התהליך

לפני שאתם ניגשים לעבור ניתוח לייזר בעיניים, יש לבצע מספר בדיקות מקיפות על מנת לאבחן את בעיות הראייה ועל מנת לקבוע האם אתם מתאימים לעבור ניתוח הסרת משקפיים. במהלך שלבי הטיפול יזין הרופא המנתח את כל הנתונים למחשב ויכוון את עוצמת קרן הלייזר הנדרשת עבור המטופל. נתונים אלה יפוקחו ע"י טכנאי רנטגן שיהיה נוכח לאורך כל הניתוח בכדי להבטיח כי אין סטייה בעוצמת הלייזר ושהכל מתנהל כשורה. אורך כל התהליך הכולל הוא כחצי שעה, כאשר משך הטיפול בכל עין אורך פחות מדקה בלבד.

על מנת להגיע בטוחים ורגועים לניתוח, חשוב לקבל ייעוץ יסודי לפני ניתוח לייזר בעיניים ולקבל תשובות על כל השאלות שלכם. חשוב לשלול סיכונים מיותרים באמצעות הבדיקות ולא לגשת לבצע הסרת משקפיים בלייזר אם אובחנה אי התאמה מסוימת מסיבות שונות. אם אתם חוששים, קבלו חוות דעת מכמה רופאים כדי להיות בטוחים שהטיפול מתאים ובטוח בשבילכם. מומלץ לגשת גם לרופא עיניים, שהוא גורם בלתי תלוי, על מנת להתייעץ איתו בנוגע למידת התאמתכם לניתוח.

משקפיים

ההחלמה

לאחר ניתוח לייזר בעיניים המטופלים בד"כ משוחררים תוך זמן קצר לביתם. לא אמורות להיות תופעות לוואי מיוחדות, אך נדרש לבצע מעקב כחודש לאחר הניתוח. כבר לאחר כיממה תוכלו להבחין בשיפור בראייה ותוכלו לחזור לנהוג, לקרוא ולבצע את כלל הפעולות כרגיל.

תהליך ניתוח לייזר בעיניים אינו דורש אשפוז ארוך ודורש הרדמה מקומית בלבד של האזור. אל תמהרו לבצע אותו. קחו את הזמן ובחרו בחכמה ובקפידה את המנתח והמרפאה בה תעברו את הניתוח.

בחירה נכונה

למרות שתהליך ניתוח לייזר בעיניים הוא תהליך פשוט ונפוץ, עדיין מדובר בניתוח לכל דבר ולכן יש לנקוט את כל אמצעי הבטיחות הדרושים ולתת את מלוא החשיבות בבואכם לבחור את המרפאה והרופא שינתח אתכם. חשוב להכיר את הרופא המנתח, לבדוק את הוותק והניסיון שלו ולוודא כי בידיו כל התעודות הדרושות עוד בטרם הניתוח. כבר במהלך הבדיקות שלפני הניתוח וההכנות, תוכלו להתרשם מהרופא המנתח ולהכיר אותו.

סריקת העין

עלות

עלות ניתוח לייזר בעיניים היא בין 5,000 ל- 12,000 ₪. לאנשים רבים שסבלו במשך כל חייהם מליקוי ראייה ורוצים להיפטר מהמשקפיים או עדשות המגע, הסכום אינו גורם מכריע והם מוכנים לשלם אותו בשמחה על מנת להינות מהחוויה. בכל מקרה, במידה ותשקללו את עלות אחזקת המשקפיים או עדשות המגע, תופתעו לגלות כי גם עלות זו גבוהה. ניתוח לייזר בעיניים הוא ניתוח חד פעמי המאפשר לכם להיפרד סופית מהמשקפיים ולהינות מראייה מצוינת כל הזמן. כמו בכל קנייה אחרת, מומלץ לבצע סקר שוק בו תבחנו, יחד עם המחיר, מספר גורמים נוספים במקביל, כמו וותק, ניסיון ומקצועיות הרופא המנתח. ניתוח לייזר בעיניים הוא בהחלט פיתרון מושלם לאנשים רבים שכבר בחרו להסיר את המשקפיים ולשנות את איכות חייהם באופן משמעותי.

סגור לתגובות.