משקפיים

למרות הופעת עדשות המגע והצמיחה הגוברת בביקוש לביצוע הסרת משקפיים בלייזר, גם בימינו משקפיים הם עדיין פריט נפוץ בו עושים שימוש אנשים רבים ברחבי העולם הסובלים מליקויי ראייה שונים. אנשים רבים אינם מעוניינים בסיכונים מיותרים הגלומים בביצוע ניתוח לייזר בעיניים ובוחרים להמשיך להרכיב משקפיים. עם זאת, בשנים האחרונות חל פיתוח טכנולוגי בתחום וניתן למצוא מגוון פיתוחים חדשים הכוללים מסגרות גמישות במיוחד ומסגרות עשויות מחומרים שלא נעשה בהם שימוש בעבר. המשקפיים בימינו הפכו למוצר אופנתי לכל דבר, וניתן למצוא משקפיים המיוצרים ע"י מגוון מותגי האופנה המובילים.

משקפייםמבנה המשקפיים

אם בעבר יוצרו כל עדשות המשקפיים מזכוכית, הרי שכיום, בשל המשקל הכבד של הזכוכית וסכנת השבירה, כמעט שלא נעשה שימוש בזכוכית ומרבית העדשות עשויות פלסטיק. עדשות הפלסטיק נוטות להישרט יותר, אך עם ציפוי איכותי ניתן להפחית את השריטות. קיימות מגוון דרגות דחיסה של העדשות, כך שניתן להגיע לעדשות דקות במיוחד, לעומת העדשות העבות שהיו מוכרות בעבר.

סוגי משקפיים

עוצמת המשקפיים מיוצגת ע"י מספרים בדיופטר. קוצר ראייה בא לידי ביטוי באמצעות מספר שלילי בו העדשה היא מפזרת, ורוחק ראייה בא לידי ביטוי באמצעות מספר חיובי בו העדשה היא מרכזת. בנוסף, אנשים רבים זקוקים גם לתיקון אסטיגמטיזם הנעשה באמצעות צילינדר – עדשה שבה העוצמה בשני הצירים שונה.משקפייםמשקפיים עם עדשות מולטיפוקל הם משקפיים בהם הפוקוס בעדשה משתנה בחלק העליון והתחתון. משקפיים אלה מתאימות לאנשים הסובלים מקוצר ראייה שמעוניינים לקרוא מקרוב מבלי שיצטרכו להסיר את המשקפיים. לשם כך יתווסף מספר חיובי בחלק התחתון של המשקפיים כך שיאזן את המספר השלילי של העדשה ויבטל את השפעתה. כמו כן, משקפיים אלה מתאימות לאנשים הסובלים גם מקוצר ראייה וגם מרוחק ראייה באמצעות שילוב גם של המספר החיובי וגם של המספר השלילי באותה עדשה, מבלי שיצרכו להחזיק שתי זוגות משקפיים ולהחליף ביניהם.

הבדיקה

את בדיקת הראייה לצורך קביעת מספר המשקפיים ניתן לבצע אצל אופטומטריסט בעל רישיון של משרד הבריאות. אמנם ניתן לבצע אותה גם אצל רופא עיניים, אך אופטומטריסט בהחלט יוכל לבצע אותה בהצלחה גם ללא ביקור אצל הרופא.

לאחר שהאופטומטריסט מבצע את מגוון הבדיקות וקובע על מפרט העדשות, ניתן לבחור מסגרת עליה יורכבו העדשות. כמו כן, ניתן לבחור בין מגוון ציפויים לעדשות. כל ציפוי מסייע למטרה שונה ועלותו תייקר את עלות העדשה.

בדיקת עיניים

משקפיים כפריט אופנתי

בשנים האחרונות זיהו מותגי האופנה הגדולים את הפוטנציאל הגלום בשוק משקפיי הראייה, מוצר אותו צורכים מיליונים רבים של אנשים ברחבי העולם. המותגים החלו לייצר מגוון רחב של משקפיים מעוצבים וניתן למצוא מסגרות אלגנטיות במגוון צבעים, צורות וחומרים. בנוסף, ניתן למצוא משקפי ראייה המשלבות גם משקפי שמש של המותגים המובילים.

בביקור בכל חנות משקפיים תוכלו למצוא את המשקפיים המתאימות ביותר לטעמכם האישי מתוך מגוון עצום של מסגרות. כמו כן, עם התאוצה שתפסה הקנייה באמצעות הרשת, ניתן למצוא אתרי אינטרנט רבים ברחבי העולם המציעים עדשות ומסגרות משקפיים במחירים הזולים משמעותית מהמחירים שתמצאו בחנויות. אמנם קיים חיסרון ברור בכך שלא תוכלו לנסות ולהרכיב את העדשות לפני הרכישה, אך אם תיקחו בחשבון את העלות הזולה של המוצר והמשלוח ואת העובדה שגם ככה נוטים להחליף את המשקפיים בתדירות גבוהה, יכול להיות שבהחלט מדובר ברכישה משתלמת. בוודאי תוכלו להבחין שלא תוכלו לבצע בדיקת ראייה בחינם בחנויות המשקפיים מבלי לרכוש מהם את המשקפיים, ולכן, במידה ותרצו לרכוש את המשקפיים דרך האינטרנט, תצטרכו לשלם על הבדיקה ולבצע אותה אצל רופא עיניים או אצל אופטומטריסט מורשה.

סגור לתגובות.